"Η εκπαίδευση είναι δύναμη που γιατρεύει την ψυχή." Πλάτων

Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 40 επισκέπτες και κανένα μέλος

ΝΕΟΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΟΓΟΤΕΧΝΙΑ Α' ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
ΑΣΚΗΣΕΙΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΗΣ ΓΡΑΦΗΣ

Πολλές φορές ένα μάθημα μπορεί να ενεργοποιήσει τη φαντασία των μαθητών, ώστε  να δημιουργήσουν τελικά τη δική τους γραφή , να αναδείξουν τα ταλέντα τους ή να  αποδώσουν νοήματα με έναν πιο ευχάριστο και  οικείο σ αυτούς τρόπο. Κάπως έτσι λειτούργησε το απόσπασμα  " Μανιτάρια στην πόλη"  του Ίταλο Καλβίνο για την Ελένη Τζωρμπατζάκη και τον Αναστάση Χαχλιούτη, μαθητών του Α4 τμήματος, και ιδού τι μας έφτιαξαν ιδιοχείρως ή μέσω της τεχνολογίας....
Τους επιβραβεύουμε, τους ευχαριστούμε και  παραδίδουμε τα έργα τους  στους αναγνώστες της σελίδας μας προς ... απόλαυσιν !!!

Μανιτάρια στην πόλη από την Έλενα Τζωρμπατζάκη

Μανιτάρια στην πόλη  από τον Αναστάση Χαχλιούτη

Επιλέγω ένα βιβλίο

Χρήσιμοι Σύνδεσμοι

Εβδομάδα Προγραμματισμού

Μάιος 2020
ΕΒΔΔΤΤΠΠΣΚ
18123
1945678910
2011121314151617
2118192021222324
2225262728293031

SafeLine.gr

Στατιστικά

Εμφανίσεις Άρθρων
491649

Σχεδίαση-Υλοποίηση-Διαχείριση-Συντήρηση: Γαλανάκη Χαρίκλεια ΠΕ19

Copyright © 2020 4ο Γυμνάσιο Ηρακλείου Κρήτης Rights Reserved.