"Η εκπαίδευση είναι δύναμη που γιατρεύει την ψυχή." Πλάτων

Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας ένας επισκέπτης και κανένα μέλος

Ένα όμορφο Σάββατο ήταν, στις 22 του Οκτώβρη της φετινής χρονιάς, που πιστοί  στο ραντεβού μας  βρεθήκαμε στον αρχαιολογικό χώρο της Κνωσού.  Μια ομάδα 30 μαθητών της   Α΄Γυμνασίου, δύο καθηγήτριες ως συνοδοί, κάποιοι γονείς και  φυσικά η ξεναγός μας η κ. Αθηνά Κυριακάκη-Σφακάκη που, χωρίς την παρουσία της και όσα μας είπε, όλα θα ήταν πολύ διαφορετικά… Διαθέσαμε όλοι τον ελεύθερο χρόνο μας  για να γνωρίσουμε από κοντά και να νιώσουμε, έστω και για λίγο, τον παλμό του μινωικού πολιτισμού. Θαρρώ  τα καταφέραμε περπατώντας μέσα σ΄αυτόν τον ιερό τόπο και  συνταιριάζοντας  ό,τι  ξέραμε κι ό,τι επιπλέον ακούγαμε. Ευχαριστούμε ιδιαίτερα την κ. Αθηνά μας, που για μια ακόμη χρονιά, ακούραστα κι αφιλοκερδώς, συνεργάζεται με το σχολείο μας προωθώντας με τον καλύτερο τρόπο αυτό που όλοι ονειρευόμαστε: όχι μόνο γνώση αλλά πραγματική παιδεία.

View the embedded image gallery online at:

Ο Διευθυντής και ο Σύλλογος Διδασκόντων

του 4ου Γυμνασίου Ηρακλείου,

καλούν τους κηδεμόνες των μαθητών του Σχολείου

για ενημέρωση την Τετάρτη 28/9/2016:

για την Γ΄ τάξη στις 6:00 μ.μ,

για τη Β΄ τάξη στις 6:30 μ.μ και

για την Α΄ τάξη στις 7:00 μ.μ.

Παρακαλούνται οι γονείς και κηδεμόνες των μαθητών του σχολείου μας να συμπληρώσουν την παρακάτω φόρμα με στοιχεία των μαθητών.

Τα στοιχεία αυτά θα τα λάβει αποκλειστικά το σχολείο προκειμένου να τα χρησιμοποιήσει για την καλύτερη επικοινωνία  του σχολείου με τους γονείς και κηδεμόνες.

Φόρμα για καταχώρηση στοιχείων

Ο αγιασμός για το σχολικό έτος 2016-17 θα γίνει στο σχολείο μας τη Δευτέρα 12 Σεπτεμβρίου στις 9:00 πμ.

Επιλέγω ένα βιβλίο

Χρήσιμοι Σύνδεσμοι

Εβδομάδα Προγραμματισμού 2015

Φεβρουάριος 2017
ΕΒΔΔΤΤΠΠΣΚ
0820212223242526

SafeLine.gr

Στατιστικά

Εμφανίσεις Άρθρων

Επισκεπτες

Σχεδίαση-Υλοποίηση-Διαχείριση-Συντήρηση: Γαλανάκη Χαρίκλεια ΠΕ19

Copyright © 2017 4ο Γυμνάσιο Ηρακλείου Κρήτης Rights Reserved.