"Η εκπαίδευση είναι δύναμη που γιατρεύει την ψυχή." Πλάτων

Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 16 επισκέπτες και κανένα μέλος

Στο πλαίσιο της θεματικής εβδομάδας παρουσιάστηκε στους μαθητές του σχολείου μας το θέμα Φυτοφάρμακα από τον Παιδοχειρουργό κ. Δημήτριο Πετράκη.

Η Παρουσίαση για τα Φυτοφάρμακα

Στο πλαίσιο της Πανελλήνιας Σχολικής Ημέρας κατά της Βίας στο Σχολείο στις 6 Μαρτίου εφαρμόστηκε σενάριο ευαισθητοποίησης και προβληματισμού των μαθητών του τμήματος Α1 του σχοελίου μας στο Cyberbullying. Το σενάριο υλοποίησαν οι καθηγήτριες Μακράκη Άννα και Γαλανάκη Χαρά.

Φωτογραφίες

Είμαστε στην Α' Γυμνασίου και στο μάθημα της Πληροφορικής δημιουργήσαμε παιχνίδια με το Scratch.

Το διασκεδάσαμε αρκετά και θα σας τα δείξουμε το 7ο Φεστιβάλ Ψηφιακής Δημιουργίας στο Ηράκλειο.

Κατά τη σχολική χρονιά 2015-16 οι μαθητές του τμήματος Γ2 ασχολήθηκαν με το σχολικό εκφοβισμό.

Η δράση αυτή κατέληξε σ' ένα βίντεο με θέμα

Οι ρόλοι στο σχολικό εκφοβισμό: Θύμα - Θύτης - Παρατηρητής

Η εργασία αυτή αποτέλεσε τη συμετοχή μας στο 6ο Φεστιβάλ Ψηφιακής Δημιουργίας στο Ηράκλειο.

Υπεύθυνες καθηγήτριες:

Μοχιανάκη Αργυρώ, ΠΕ02

Γαλανάκη Χαρά, ΠΕ19

Επιλέγω ένα βιβλίο

Χρήσιμοι Σύνδεσμοι

Εβδομάδα Προγραμματισμού

Οκτώβριος 2018
ΕΒΔΔΤΤΠΠΣΚ
401234567
41891011121314
4215161718192021
4322232425262728
44293031

SafeLine.gr

Στατιστικά

Εμφανίσεις Άρθρων
410680

Σχεδίαση-Υλοποίηση-Διαχείριση-Συντήρηση: Γαλανάκη Χαρίκλεια ΠΕ19

Copyright © 2018 4ο Γυμνάσιο Ηρακλείου Κρήτης Rights Reserved.