Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 5 επισκέπτες και κανένα μέλος

Η ιστοσελίδα του σχολείου μας δημιουργήθηκε τον Ιούνιο του 2011 και φιλοξενείται στο ΠΣΔ. Αναβαθμίστηκε τη φετινή σχολική χρονιά 2014-15.

Σκοπό  έχει την προβολή των εκδηλώσεων, δράσεων και Προγραμμάτων του σχολείου, την παροχή πρωτότυπου εκπαιδευτικού υλικού από εκπαιδευτικούς του σχολείου μας, το οποίο μπορεί να είναι χρήσιμο στους μαθητές μας, σε εκπαιδευτικούς, όπως και σε κάθε ενδιαφερόμενο. Επίσης, στοχεύει στην επικοινωνία με την εκπαιδευτική κοινότητα μέσω πχ. ανακοινώσεων. Μέσα από τον ιστότοπο προβάλλονται οι εργασίες των μαθητών μας οι οποίες υλοποιούνται στα πλαίσια των διαφόρων μαθημάτων, Προγραμμάτων  και άλλων δραστηριοτήτων.

Μέσα από τον ιστότοπο παρέχεται βήμα στο Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου.

Υπεύθυνη για τη  σχεδίαση, διαχείριση, υλοποίηση, συντήρηση του ιστότοπου είναι η εκπαιδευτικός Γαλανάκη Χαρά ΠΕ19. Στον εμπλουτισμό του ιστότοπου συμβάλλουν η Διεύθυνση και οι εκπαιδευτικοί του σχολείου με πρωτότυπο περιεχόμενο (εκπαιδευτικό υλικό, διδακτικές προτάσεις, τράπεζα θεμάτων, εργασίες μαθητών κλπ). Από τη φετινή σχολική χρονιά, στην ανάπτυξη του ιστότοπου συμμετέχει ομάδα μαθητών στο πλαίσιο Προγράμματος Σχολικών Δραστηριοτήτων.

Μάρτιος 2024
1218192021222324